Ingrid Berger Myhre
Residens uke 40 / 2026
Koreograf og utøver Ingrid Berger Myhre er på besøk ved DansiT / Svartlamon for en studietur med fokus på tilgjengelighetsforskning.
Om kunstneren
Ingrid Berger Myhre er en norsk koreograf og utøver med base i Brussel. I arbeidene sine utforsker hun hvordan dans blir lest, og hvordan språk former det vi ser. Praksisen hennes er forankret i språk, leseferdighet og semiotikk, og utfolder seg ofte gjennom lekne, regelstyrte prosesser der koreografi behandles som et system av tegn. Med presisjon og subtil humor skaper hun forestillinger som beveger seg mellom klarhet og tvetydighet, instruksjon og fantasi.
Arbeidene hennes inkluderer BLANKS (2017), IN OTHER WORDS (2021) og SPELLING SPECTACLE (2023), samt samarbeid med komponist Lasse Passage, blant annet PANFLUTES AND PAPERWORK (2019) og NO DREAMS, NO GOLD (2025). Hun utvikler for tiden TERMS & CONDITIONS, som har premiere i mars 2027.